5 kroków, które pozwoli Ci stać się lepszym golfistą

5 kroków, które pozwoli Ci stać się lepszym golfistą

zawodowi golfiści, którzy nigdy wcześniej nie brali udziału w lekcjach. Wszyscy są samoukami. Jeśli więc oni mogą to zrobić, to dlaczego Ty nie możesz? Oto kilka kroków, które można podjąć, aby stać się najlepszym golfistą – bez wydawania pieniędzy na lekcje. Dołącz do tej rekreacyjnej społeczności sportowej, aby związać się z nowymi przyjaciółmi i dowiedzieć się więcej o tym, czego naprawdę potrzeba, aby być konkurencyjnym golfistą.

1. Aby stać się dobrym golfistą, podnoś ciężarki

Może nie uważać golfistów za sportowców, ale jesteś w całkowitym błędzie. Technologia w kijach golfowych ułatwia uderzanie piłką dalej, ale golfiści często spędzają dużo czasu podnosząc ciężary, aby zyskać na sile. Możesz wybrać się na siłownię lub dostać darmowe ciężarki do swojego domu. Niezależnie od tego, w jaki sposób zdecydujesz się zwiększyć swoją siłę, budowanie mięśni w ramionach i nogach pomoże Ci lepiej kontrolować uderzenie, i , w rezultacie, da Ci więcej siły.

2. Biegaj

Profesjonalni golfiści muszą dużo chodzić za każdym razem, gdy grają. Jeśli po prostu grasz rekreacyjnie, to prawdopodobnie przez większość czasu używasz wózka. W każdym razie, musisz potrenować. Nawet jeśli jeździsz wózkiem,  po 14 dołku zaczniesz się męczyć. Nie zdajesz sobie sprawy, jak wiele energii zużywa uderzenie kijem. Im lepsza jest Twoja forma, tym większa szansa na zagranie solidnej rundy i niezawalenie się na końcu.

3. Pójdź do Punktu treningowego

Punkt treningowy powinien być Twoim najlepszym przyjacielem. Pole golfowe samo w sobie nie jest miejscem do ćwiczeń i treningu rzemiosła. Weź wiadro ze stoma piłkami i po prostu uderzaj. Dobrą rzeczą na torze jezdnym jest to, że nie będziesz się frustrować po złym strzale. Ponadto, złe strzały dają Ci tu możliwość pracy nad tym, co poszło nie tak. Jeśli pójście do punktu treningowego każdego dnia nie mieści się w Twoim budżecie, rozważ zainwestowanie w sieć, którą możesz założyć na podwórku. Nie będziesz miał tak samo dobrej możliwości oglądania trajektorii piłki, ale i tak będziesz rozwijał lepsze wyczucie tego, co to znaczy dobrze uderzyć.

4. Dobrze trenować codziennie

Gra w golfa obejmuje wiele etapów, a wszystkie są równie ważne. Nie ma znaczenia, jak daleko trafisz piłkę, jeśli nie potrafisz dobrze puttować. Najlepszą rzeczą w chippowaniu i puttowaniu jest to, że można je trenować na podwórku – lub nawet w pomieszczeniach. Ustaw wiadro kilka metrów od siebie i puttuj do niego piłki, aż wszystko będą w środku. Możesz również porozstawiać cele w domu, zwłaszcza jeśli masz wykładzinę, i puttować do nich. Bez względu na to, czy dzień jest deszczowy, zimny czy zbyt gorący, zawsze można znaleźć sposób na ćwiczenie jednego aspektu gry.

5. Zrozumienie procesu

Nikt nie będzie dobry w golfa od razu. Jestem głęboko przekonany o tym, że początkujący często mają szczęście, ale w golfie to szczęście szybko zanika. Musisz zrozumieć, że rozwój umiejętności gry w golfa wymaga czasu. Kilka dni będziecie dobrze puttować, inne dni będziecie dobrze uderzać. Trudno jest połączyć wszystkie fazy gry jednocześnie. Dlatego gra może być tak frustrująca. Ale dopóki będziesz spędzać więcej czasu na ćwiczeniach niż na polu, Twoje wyniki będą stawały się coraz lepsze.