23

Miłość a przyjaźń

#1
sir Nick
Miłość to dwie dusze w jednym ciele, przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach.
(Tadeusz Kotarbiński)

W dzisiejszych czasach przyjaźń jest bardzo ważna. Można rzec, że prawdziwy przyjaciel to gatunek zagrożony. Dziś częściej można znaleźć prawdziwą miłość, niż przyjaciela, któremu powiemy wszystko, przytuli, otrze łzy, doradzi, pójdzie z nami do kina. Są jednak związki, w których miłość pełni rolę przyjaźni. W związku tym panuje szczerość, pomoc, zaufanie, wzajmne wsparcie. Są jednak problemy, które człowiek (z powodu własnej natury) nie może powiedzieć partnerowi. Wtedy pomocny jest przyjaciel.

Czym według Ciebie różnią się miłość i przyjaźń?
Odpowiedz
#2
Michał
Miłość jest z seksem, a przyjaźń bez.

Każda inna odpowiedź w tym temacie będzie błędna.
Odpowiedz
#3
knypasek
Z przyjacielem nie łączy Cię żadna "chemia", nie pożądasz go fizycznie.
Ja już poznając ludzi widzę w nich to "coś", co mnie przyciąga lub nie.
Takie osoby wydają mi się bardziej atrakcyjne i myślę, że nie udałoby mi się stworzyć z nimi relacji przyjacielskiej, ponieważ bym się w którejś z nich zakochała.

Oczywiście niektórzy zakochują się w kimś z kim są w przyjaźni, ale w tym momencie ta przyjaźń się kończy. Jeżeli nie jest się szczerym wobec przyjaciela, to wobec kogo w takim razie ma się być szczerym?
Przyjaciel to ktoś komu można powiedzieć wszystko.
KLIKNIJ

"Zdradzę wam tajemnicę:
nie czytamy poezji dlatego, że jest ładna.
Czytamy ją, bo należymy do gatunku ludzkiego
a człowiek ma uczucia.
Medycyna, prawo, finanse czy technika
to wspaniałe dziedziny,
ale żyjemy dla poezji, piękna, miłości."
Odpowiedz
#4
marcin95w
Miłość nie koniecznie musi być "z seksem", miłość, to jest uczucie, które jest bezinteresowne, znacznie bardziej rozwinięte niż przyjaźń. Dla przykładu, ja wierzę, że Bóg mnie kocha, i to nie ma nic wspólnego "z seksem" Tongue .
Jak chcesz wpisz w Google "nowa11era" i wejdź na blog na WordPress Tongue
Odpowiedz
#5
SzatanOpętał
Czasem tak bywa, że swojego przyjaciela kochamy bardziej niż partnera. Jesteśmy w stanie mu się wyżalić, bo wiemy, że on nam jedynie pomoże, wesprze nas, a nie będzie oceniał. Nie wszystkie rzeczy można powiedzieć partnerowi, szczególnie gdy go dotyczą. Albo gdyby miały postawić związek pod znakiem zapytania. W dodatku związki zazwyczaj prędzej czy później się kończą a przyjaźń zostaje.
Odpowiedz
#6
Dafne
Obie te dwie rzeczy często są gloryfikowane przez społeczeństwo, przez ludzi, którzy robią sobie wokół nich jakieś dziwne wyobrażenia. Są to rzeczy, które istnieją od początku świata, ale tylko od nas zależy, co z nimi zrobimy i czy będą to uczucia piękne Wink.
Odpowiedz
#7
kallina
Różnica między przyjaźnią a miłością? Przyjaźń jeżeli się narodzi, to jest już zawsze. Możesz kłócić się ze swoim przyjacielem, wygarnąć mu wszystko, a i tak wiesz, że dalej będziecie utrzymywać kontakt. Przyjaźń jest szczera aż do bólu. Miłość? Wymaga tej wspomnianej wyżej "chemii", która sprawi, że dla drugiej osoby będziesz w stanie poświęcić wszystko. Z pewnością jest to uczucie wyższe, ale trwałe do pewnego momentu. Chociaż w założeniu, miłość idealna ma "trwać wiecznie".
Odpowiedz
#8
ekolożka
Od przyjaźni do miłości jest tylko jeden niewielki krok,ale o tym chyba wie każdy/a? Ale i z miłością i z przyjaźnią bywa bardzo różnie. Po nieudanej miłości zadra pozostaje na bardzo długo,a i z przyjaźnią wcale czasem lekko nie jest. Trzeba się bardzo mocno zastanowić,zanim kogoś nazwie się przyjacielem. Zresztą nigdy nie należy walczyć o przyjaźń,bo o prawdziwą się nie musi,o fałszywą nie warto.
Odpowiedz
#9
ceeda
Według mnie miłość i przyjaźń chodzą w parze. Bo kiedy pierwsze wrażenie opadnie to właśnie przyjaźń dalej trzyma ludzi ze sobą razem. Związek bez przyjaźni byłby jałowy. Takie jest moje zdanieSmile
Odpowiedz
#10
elzetta
Granica dzieląca miłość od przyjaźni jest bardzo cienka, w końcu przyjaźń jest fundamentem każdej romantycznej miłości.
Odpowiedz